تماس با ما
AGsonic

شماره تلفن : 86-18928856885

WhatsApp : +8618928856885

درباره اولتراسونیک

September 23, 2019

پاک کننده های اولتراسونیک - فناوری:

تمیز کردن اولتراسونیک روشی است که با استفاده از سونوگرافی (معمولاً از 4/400 کیلوهرتز) و یک حلال مناسب برای تمیز کردن (گاهی اوقات آب شیر معمولی) برای تمیز کردن وسایل استفاده می شود. سونوگرافی را می توان فقط با آب استفاده کرد ، اما استفاده از یک حلال مناسب برای تمیز کردن کالا و نوع موجود در خاک موجود باعث تقویت اثر می شود. تمیز کردن به طور معمول بین سه تا شش دقیقه طول می کشد ، اما بسته به شیء تمیز کردن نیز می تواند از 20 دقیقه تجاوز کند.

از پاک کننده های اولتراسونیک برای تمیز کردن انواع مختلفی از اشیاء ، از جمله جواهرات ، لنزها و سایر قسمتهای نوری ، ساعت ، ابزارهای جراحی و دندان ، ابزار ، سکه ، قلم چشمه ، کلوپ های گلف ، قرقره های ماهیگیری ، پرده پنجره ، سلاح گرم ، انژکتور سوخت خودرو استفاده می شود. آلات موسیقی ، سوابق گرامافون ، قطعات صنعتی و تجهیزات الکترونیکی. آنها در بسیاری از کارگاههای جواهرات ، مؤسسات ساعت ساز و کارگاههای تعمیر الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرند.

مزایای تجهیزات تمیز کردن اولتراسونیک

صرفه جویی در هزینه

زمان پردازش کاهش می یابد

امکان تمیز کردن مناطق غیرقابل دسترسی

بهبود کیفیت تمیز کردن

سازگار با محیط زیست

غیر مخرب

فاقد نیروی کار

سوالات متداول

تمیز کردن اولتراسونیک چیست؟

تمیز کردن اولتراسونیک حذف سریع و کامل آلاینده ها از اشیاء است که با غوطه وری در مخزن مایع حاصل می شود که با امواج صوتی با فرکانس بالا سرازیر می شود.

این امواج صوتی غیر قابل شنیدن ، یک عمل شستشو را در درون سیال ایجاد می کنند ، که با انرژی الکتریکی با فرکانس بالا حاصل می شود که توسط یک مبدل به امواج صوتی با فرکانس بالا تبدیل می شود - انرژی مافوق صوت.

چگونه کار می کند؟

انرژی التراسونیک وارد مایع درون مخزن شده و باعث شکل گیری سریع و فروپاشی حباب های دقیقه ای می شود. پدیده ای به نام کاویتاسیون شناخته می شود. حباب ها با سرعت بالایی در داخل مخزن حرکت می کنند و باعث می شوند که با آزاد شدن عظیم انرژی ، در برابر سطح مورد غوطه وری قرار گیرند. این به آرامی آلودگی ها را از هر دو سطح و شکاف داخلی قسمت های پیچیده تشکیل می دهد.

با حباب شدن حباب و حفره شدن ، محلول تمیز کردن به شکاف باقی مانده از حبابها می رود. هنگامی که محلول تمیز کردن با ماده مورد نظر ارتباط برقرار می کند ، هرگونه آلودگی ، خاک و لکه های موجود در آن به سادگی از بین می رود.

کاویتاسیون چیست؟

کاویتاسیون شکل گیری سریع و فروپاشی میلیون ها حباب ریز (یا حفره) در یک مایع است. کاویتاسیون توسط امواج فشار قوی و کم فشار متناوب تولید شده توسط صدای فرکانس بالا (فراصوت) تولید می شود. در حین فشار کم ، این حباب ها از اندازه میکروسکوپی رشد می کنند تا اینکه در مرحله فشار زیاد ، آنها فشرده شده و منفجر شوند.

گندزدایی چیست و چرا باید انجام شود؟

Degassing حذف اولیه گازهای موجود در محلول است. کاویتاسیون مفید پس از خارج شدن گازها از محلول تمیز کردن ، ایجاد خلاء در حباب تشکیل شده رخ می دهد. وقتی موج فشار زیاد به دیواره حباب برخورد می کند ، حباب فرو می ریزد. این انرژی آزاد شده توسط این فروپاشی است که به یک ماده شوینده در شکستن پیوند بین قسمت ها و خاک های آنها کمک می کند.

چگونه می توانم بهترین تمیز کردن اولتراسونیک را دریافت کنم؟

ملاحظات بسیاری برای تمیز کردن اولتراسونیک وجود دارد. بهینه سازی این متغیرها بهترین تمیز کردن را ایجاد می کند. مهمترین تصمیماتی که باید اتخاذ شود انتخاب محلول تمیز کردن مناسب ، تمیز کردن در دمای مناسب برای زمان مناسب و انتخاب اندازه مناسب و نوع پاک کننده اولتراسونیک است.

آیا تمیز کردن اولتراسونیک می تواند به قطعات من آسیب برساند؟

با احتیاط خاصی ، تمیز کردن اولتراسونیک برای اکثر قطعات بی خطر در نظر گرفته شده است. در حالی که اثرات هزاران انفجار در ثانیه بسیار قدرتمند است ، از آنجا که انرژی در سطح میکروسکوپی بومی می شود ، روند تمیز کردن بی خطر است. مهمترین نکته احتیاطی انتخاب راه حل تمیز کردن است. اثرات سوء احتمالی مواد شوینده بر روی ماده تمیز شده توسط سونوگرافی تقویت می شود. تمیز کردن اولتراسونیک برای سنگهای قیمتی زیر توصیه نمی شود: اوپال ، مروارید ، زمرد ، تانزانیت ، مالاکیت ، فیروزه ، لاپیس و مرجان.

تمیز کردن مستقیم و غیرمستقیم چیست؟

تمیز کردن مستقیم در هنگام تمیز کردن قطعات در محلول تمیز کردن ، که تمیز کننده را پر می کند ، معمولاً درون یک سینی سوراخ شده یا یک سبد مش انجام می شود. محدودیت تمیز کردن مستقیم این است که باید یک محلول انتخاب شود که به پاک کننده اولتراسونیک آسیب نرساند. تمیز کردن غیر مستقیم شامل قرار دادن قطعات برای تمیز کردن در یک سینی یا سوراخ غیر قابل سوراخ داخلی است که غالباً حاوی محلول است که ممکن است کاربر نخواسته مستقیم مخزن اولتراسونیک را پر کند. هنگام انتخاب تمیز کردن غیرمستقیم ، اطمینان حاصل کنید که سطح آب داخل مخزن تا خط پر شدن (در حدود 1 ″ از بالای مخزن) در همه زمان ها حفظ شده است.

چرا یک راه حل ویژه برای تمیز کردن لازم است؟

خاکها به قسمتها می چسبند ... اگر این کار را نمی کردند ، خاک فقط از قسمت ها خارج می شد! هدف از راه حل شکستن پیوند بین قسمت ها و خاک های آنها است. آب به تنهایی خاصیت تمیز کردن ندارد. هدف اصلی فعالیت اولتراسونیک (کاویتاسیون) کمک به راه حل در انجام کار خود است. محلول تمیز کردن اولتراسونیک شامل مواد مختلفی است که برای بهینه سازی فرآیند تمیز کردن اولتراسونیک طراحی شده است. به عنوان مثال ، افزایش سطح کاویتاسیون از کاهش فشار سطح مایعات ناشی می شود. محلول اولتراسونیک حاوی ماده خیس کننده یا سورفاکتانت مناسب است.

از چه راه حل تمیز کردن باید استفاده کنم؟

محلول های تمیزکننده اولتراسونیک مدرن از انواع شوینده ها ، مواد مرطوب کننده و سایر اجزای واکنش پذیر تشکیل شده است. انواع زیادی از فرمولهای عالی در دسترس هستند که برای برنامه های خاص طراحی شده اند. انتخاب مناسب برای فعالیت تمیز کردن پذیر و جلوگیری از واکنش نامطلوب با بخشی که تمیز می شود ، بسیار مهم است.

از چه راه حل تمیزکاری نباید استفاده کنم؟

هرگز از شعله های آتش یا محلول هایی که دارای نقاط کم فلاش هستند استفاده نمی شود. انرژی آزاد شده توسط کاویتاسیون به گرما و انرژی جنبشی تبدیل می شود و باعث ایجاد شیب دمای بالا در محلول می شود و می تواند با مایعات قابل اشتعال شرایط خطرناک ایجاد کند. به طور کلی باید از اسیدها ، فرآورده های سفید کننده و سفید کننده اجتناب شود ، اما ممکن است با تمیز کردن غیرمستقیم در یک ظرف تمیز کردن غیرمستقیم مناسب مانند یک لیوان لیوان و مراقبت مناسب مورد استفاده قرار گیرد. اسید و سفید کننده به مخازن از جنس استنلس استیل آسیب می رساند و یا شرایط خطرناکی را ایجاد می کند.

چه موقع باید راه حل ها تغییر کرد؟

محلولهای تمیز کردن باید هنگامی که کاهش قابل توجهی در عمل تمیز کردن رخ می دهد ، یا هنگامی که محلول به وضوح کثیف یا خرج می شود ، دوباره پر شود. یک دسته جدید از محلول در هر جلسه تمیز کردن معمولاً مورد نیاز نیست.

چرا باید محلول را در نشانگر سطح مخزن نگه دارم؟

سطح محلول باید همیشه در نشانگر سطح در مخزن ، با سینی یا بشقاب نصب شود. سیستم تمیز کردن اولتراسونیک یک سیستم تنظیم شده است. سطح نامناسب محلول باعث تغییر خصوصیات محیط می شود ، می تواند بر فرکانس سیستم تأثیر بگذارد ، اثر بخشی را کاهش دهد و به طور بالقوه به پاک کننده آسیب برساند. حفظ سطح مناسب محلول باعث گردش خون بهینه محلول در اطراف قطعات می شود و بخاری ها و مبدل ها را از گرمای بیش از حد یا استرس محافظت می کند.

مدت زمان تمیز کردن چقدر است؟

بسته به مواردی مانند خاک ، محلول ، دما و میزان تمیز بودن مورد نظر ، زمان تمیز کردن متفاوت خواهد بود. برداشت بسیار قابل مشاهده از خاک باید تقریبا بلافاصله پس از شروع تمیز کردن اولتراسونیک شروع شود. تنظیم زمان تمیز کردن ساده ترین (و اغلب نادرست استفاده شده) برای جبران متغیرهای فرآیند است. اگرچه مدت زمان چرخه برنامه جدید توسط یک اپراتور باتجربه قابل تقریب است ، اما معمولاً باید با استفاده واقعی با راه حل انتخاب شده و قسمتهای واقعی آلوده اعتبار یابد.

هدف از بخاری واحد چیست؟

هدف اصلی بخاری واحد ، حفظ دمای محلول بین چرخه تمیز کردن است. انرژی فوق العاده ای که توسط کاویتاسیون آزاد می شود گرمای تمیز کردن را ایجاد می کند.

چرا باید از سینی یا آبجو استفاده کرد؟

وسایلی که تمیز می شوند هرگز نباید مستقیماً در قسمت پایین مخزن قرار گیرند. مبدل ها (که سونوگرافی را تولید می کنند) به پایین مخزن پیوند خورده اند. موارد مستقر در قسمت مستقیم مخزن می توانند به مبدل ها آسیب رسانده و یا كویتویتاسیون را كاهش دهند. علاوه بر این ، یک سینی یا بشقاب مورد را در ناحیه تمیز کردن بهینه مخزن قرار می دهد. سینی یا بشقاب همچنین بار را در کنار هم نگه داشته و امکان حذف آسان ، بدون لمس ، تخلیه و حمل وسایل را به مرحله بعدی فرایند تمیز کردن امکان پذیر می سازد.

دمای مطلوب تمیز کردن چیست؟

گرما معمولاً فرآیند تمیز کردن را تقویت کرده و سرعت می بخشد ، و بیشتر محلول های شوینده به گونه ای طراحی شده اند که در دمای بالا به بهترین نحو کار کنند. بهترین راه برای پیدا کردن دمای مطلوب ، که سریعترین ، تمیزترین و بی خطرترین نتیجه را به شما می دهد ، اجرای آزمایشات است. معمولاً بهترین نتایج در محدوده 50 تا 65 درجه سانتیگراد است.

آیا شستشو بعد از چرخه تمیز کردن لازم است؟

شستشو برای از بین بردن هر گونه مواد شیمیایی باقی مانده ، که می تواند برای قسمت مضر باشد ، توصیه می شود. قطعات را می توان درست در پاک کننده اولتراسونیک خود ، با استفاده از یک حمام آب تمیز ، یا در وان جداگانه ای که حاوی شیر ، آب مقطر یا دیونیزه شده شستشو می یابد.

چرا نباید تمیز کننده خود را به طور مداوم رها کنم؟

سطح پایین محلول می تواند به تمیز کننده شما آسیب جدی برساند. اجرای واحد شما بطور مداوم با تبخیر محلول ، خصوصاً هنگام گرم شدن ، خطر جدی از کاهش سطح را دارد. عادت به خاموش کردن اولتراسونیک در هنگام استفاده نیست ، و نظارت بر سطح محلول در هنگام استفاده ، سالها سرویس بدون مشکل از دستگاه تمیزکننده اولتراسونیک شما خواهد بود.